ZPUH TEMIS rozpoczął swoją działalność w 1992 r. od usług ślusarsko-spawalniczych. W kolejnych latach działalność firmy została poszerzona o handel gazami technicznymi i spożywczymi, wyrobami hutniczymi oraz kompleksowym wyposażeniem stanowisk spawalniczych, a w końcu także gazami medycznymi.

Firma jest jednym z założycieli Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Polskich Producentów Gazów Technicznych „SPOGAT”. W 2003 roku TEMIS uzyskał zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w zakresie obrotu gazami medycznymi. Zakład jest stale modernizowany i unowocześniany, kupowany jest nowoczesny sprzęt i urządzenia.

Obecnie firma ma ugruntowaną i znaczącą pozycję na polskim rynku gazów, jest również autoryzowanym przedstawicielem producentów zbiorników kriogenicznych o światowym zasięgu. Firma posiada własny park butlowy, obejmujący ok. 40 tys. butli  oraz kilkadziesiąt zbiorników kriogenicznych.

Obecnie zakład zajmuje się dystrybucją gazów technicznych, spożywczych i medycznych, pośrednictwem w sprzedaży i montażem zbiorników kriogenicznych, prowadzi hurtownię spawalnictwa i stali, świadczy usługi spawalnicze oraz cięcia i gięcia blach oraz prowadzi serwis i legalizację butli.

Głównymi odbiorcami są hurtownie, szpitale, przychodnie, ośrodki rehabilitacyjne, zakłady usługowe, przemysłowe, branży spożywczej, a także klienci indywidualni. Zasięg działalności firmy obejmuje kilka województw północno-zachodniej Polski, w tym pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie.