Firma "TEMIS" zajmuje się dystrybucją zbiorników kriogenicznych na gazy ciekłe atmosferyczne takie jak tlen, azot, argon, dwutlenek węgla, powietrze. Wykonujemy montaż i kompleksowy seriws takich urządzeń. Oferujemy także dostawy gazów kriogenicznych, posiadamy cysterny dedykowane dla tlenu, azotu, argonu i powietrza.

W naszej ofercie znajdują sie małe zbiorniki kriogeniczne cisnieniowe o pojemnościach od 180 L do 1000 L, oraz zbiorniki bezciśnieniowe - naczynia Dewar'a o pojemnościach od 20 do 50 l.

Naczynia Dewara 

Pojemniki serii LD przeznaczone są do przechowywania i rozprowadzania ciełego azotu. Są idealne do różnych zastosowań, które wymagają zastosowania cieklego azotu. Seria LD obejmuje modele o pojemnościach od 4 do 50 litrów. Model w stylu dzbanka (LD-4) jest pozwala na łatwe nalewanie cieczy, natomiast model LD-5 z szerokim otworem pozwala na zanurzanie większych przedmiotów w ciekłym azocie. Seria LD oferuje bardzo niskie odparowanie cieczy i dużą wygodę podczas manipulacji. Model Classic 25 ma kształt kulisty i niski środek grawitacji dzięki czemu jest łatwy w obsłudze i idealnie nadaje się do przelewania ciekłego azotu. Wyposażenie opcjonalne obejmuje:
- niskociśnieniowy system wypompowywania ciekłego azotu,
- podstawa umożliwiająca przechylanie pojemnika,
- podstawa na kołkach do łatwego przemieszczania pojemnika.

Nowoczesny system dystrybucji gazów

W 2011 roku firma „SPAWMET” rozpoczęła wdrażanie nowoczesnego systemu dystrybucji gazów skroplonych. Jest to proste i wygodne rozwiązanie, alternatywne wobec butli gazowych, dla klientów o stałym zapotrzebowaniu na gazy wysokiej czystości. System ten jest dedykowany dla klientów którzy zużywają miesięcznie 12 lub więcej butli z gazami sprężonymi.
Proces napełniania zbiornika klienta jest bardzo krótki i trwa ok. 20 minut. W tym czasie operator podłącza wąż napełniający, otwiera odpowiednie zawory na zbiorniku i następuje przetłaczanie cieczy do zbiornika klienta. Bezpośrednio po procesie napełnienia, klient otrzymuje wydruk dowodu dostawy z umieszczonej przy małej cysternie drukarki zintegrowanej z przepływomierzem. Podczas rozładunku cieczy nie jest wymagana obecność klienta lub pracownika odpowiedzialnego za przyjecie gazu ciekłego. Pozwala to naszym klientom skoncentrować się na swoich sprawach, i nie martwić się o przebieg rozładunku. Dla porównania proces dystrybucji gazów sprężonych w butlach trwa zwykle ok. 3 godziny nie wliczając przejazdu od producenta do klienta. Wymagany jest przy tym rozładunek butli wózkiem podnośnikowym paletowym.
Dodatkowo na życzenie klienta istnieje możliwość zainstalowania modułu pozwalającego na monitorowanie poziomu cieczy w zbiorniku - moduł CylTel. Klient, który posiada takie urządzenie nie ma potrzeby kontrolować poziomu cieczy w swoim zbiorniku oraz nie ma obowiązku składania zamówienia. Moduł CylTel przekazuje sygnał o poziomie cieczy w zbiorniku do komputera, znajdującego się w siedzibie firmy. Dzięki temu jest możliwość odpowiedniego zaplanowania procesu dystrybucji małą cysterną co gwarantuje terminowość w procesie dostaw gazów do klientów. Dzięki temu klient zaoszczędza miejsce i czas poprzez brak konieczności przetaczania ciężkich butli stalowych.
Gaz jest przechowywany na miejscu u klienta w małym zbiorniku kriogenicznym. Zbiorniki te są dostępne z przyłączem do poboru cieczy lub gazu, występują w wielu różnych rozmiarach i posiadają różne dane techniczne. Mogą służyć do przechowywania następujących gazów: ciekły azot, argon, tlen, a także mieszaniny na bazie argonu oraz azotu.

Montaż zbiorników